PIERWSZY TANIEC
Ze względu na indywidualne podejście do każdego, chcąc spełnić Państwa oczekiwania wszystkie zajęcia z przygotowania PIERWSZEGO TAŃCA WESELNEGO odbywają się w formie INDYWIDUALNYCH SPOTKAŃ, na których wspólnie:
-wybierzemy  muzykę
-przygotujemy odpowiednią choreografie zgodnie z Państwa wyobrażeniem
-dopracujemy ją w najdrobniejszym szczególe, abyście nie musieli stresować się podczas występu.
Poniżej kilka najczęściej zadawanych pytań oraz nasze odpowiedzi.
“Kiedy umówić się na pierwszą lekcję i ile spotkań nam potrzeba?”
Na te pytania nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
Dlaczego?
Ponieważ każdy z Nas ma różny poziom przyswajania wiedzy, inną koordynację i poczucie rytmu. Wszystko jest więc uzależnione od naszych wrodzonych zdolności. Czasami zdarza się, że wystarczy kilka lekcji aby nauczyć się wymarzonego tańca i choreografii. Niestety rzeczywistość bywa brutalna i to jest drugi aspekt, na który należy zwrócić uwagę . Bardzo często ulegamy złudzeniu, iż układ który widzieliśmy w Internecie zaprezentowany przez jakąś parę jest łatwy i spokojnie damy radę nauczyć się go w czasie jednego spotkania, więc nie ma pośpiechu. NIC BARDZIEJ MYLNEGO!
Aby uniknąć niepotrzebnego rozczarowania proponujemy umówić się na pierwszą lekcję 3 lub 4 miesiące przed planowanym terminem ślubu. Daje to możliwość ocenienia umiejętności, dobrania częstości spotkań i odpowiedniej choreografii.
Orkiestra czy płyta?
Wielokrotnie spotkaliśmy się z dylematem “MŁODEJ PARY” dotyczącym właśnie tej kwestii. Jak wiadomo, nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż mogłaby ona urazić te zespoły, które rzeczywiście potrafią przysłowiowo “zagrać wszystko”. Jeżeli macie Państwo sprawdzony zespół i słyszeliście jak grają dany utwór – to wybór jest prosty.
W innym przypadku proponujemy wybrać nagranie CD, gdyż będzie to mniej stresujące.
W naszej dotychczasowej praktyce zdarzył się jeden przypadek, gdzie zamiast walca angielskiego orkiestra zagrała walca, z tym że wiedeńskiego.
Różnica w tym przypadku jest bardzo istotna. Tytuł i słowa podobno się zgadzały:-)
Czy potrzebne są buty do tańca?
Przy tym pytaniu nie będzie dylematu jak przy dwóch poprzednich. Buty do tańca, jak sama nazwa wskazuje mają pewne właściwości, których nie mają normalne buty. Po pierwsze, posiadają miękką podeszwę, która dużo lepiej zachowuje się podczas tańca, po drugie są bardziej wygodne i dopasowane do stopy (w większości sklepów z obuwiem tanecznym można zamówić buty zrobione na wymiar). Kiedyś buty taneczne były mniej zdobne i eleganckie, dziś są lepiej wykonane, niż nie jedne buty w markowym sklepie! Po trzecie są mniej śliskie, ponieważ mają podeszwę ze skóry licowej, która lepiej reaguje na różnego rodzaju podłoża (kafelki, panele, parkiet) niż plastik, guma czy nawet skóra impregnowana i polerowana.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!